Dla Kogo


Mój blog, jak i cały projekt „Kogut domowy” kieruję głównie do mężczyzn, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w prowadzeniu domu i opiece nad  dziećmi.

Poruszam w nim sprawy odnoszące się do praktycznej i technicznej strony prowadzenia domu, czyli sposobów i spojrzenia na ten styl życia z innej perspektywy. Z oczywistych względów nie poruszam spraw uczuciowych, bo domyślnie każdy mężczyzna, który zamierza zająć się domem bardzo kocha swoją rodzinę, a kobieta jest równie kochająca i do tego otwarta i wyrozumiała. Nie widzę więc potrzeby pisania o uczuciowej stronie rodziny, bo jest ona w tym wszystkim najważniejsza i ponad wszystkimi naszymi codziennymi sprawami.

Blog i strony internetowe zawierają moje autorski doświadczenia, przemyślenia, porady i spostrzeżenia, poparte przeżytymi sytuacjami i wieloletnim doświadczeniem. Ale jest to tylko i wyłącznie mój własny sposób widzenia świata, którym chcę podzielić się z Czytelnikami.

Jest to też skierowane do osób zamierzających poświęcić się całkowicie takiej formie aktywności życiowej  i funkcjonujących w takim stylu życia na co dzień.

Projekt ma pokazać inne spojrzenie na rodzinę – równie dobre jak tradycyjny model; przełamać pewne schematy         i sposób myślenia o roli mężczyzny. Chciałbym, aby taki styl życia stał się nowoczesny i w nowatorski sposób wpłynął na myślenie o rodzinie.

Moje doświadczenia ukazują mi, że można skutecznie, pomimo schematu, odnosić sukcesy.

Projekt jest także skierowany do kobiet, aby mogły pokazać czasami swoim ukochanym, że są różne płaszczyzny aktywności i nie zawsze najważniejszą jest praca i kariera stricte zawodowa. Praca Koguta domowego jest równie trudna, wymagająca, odpowiedzialna i ważna, jak prowadzenie własnej firmy lub kariera w korporacji.

Jest to po prostu inne spojrzenie na naszą aktywność.

Bardzo chętnie służę radą i podpowiedzią w sprawach dnia codziennego, szczególnie w zakresie organizacji dnia, układania harmonogramu zajęć. Zdaję sobie sprawę, że większość spraw poruszanych przeze mnie jest oczywista dla każdego.

Nowatorstwo polega na spojrzeniu na prowadzenie domu jako na aktywność zawodową i potraktowanie jej jako pracy ze wszelkimi sprawami, które spotykamy w czasie kariery zawodowej. 

Zawsze najtrudniejszym krokiem jest dobra organizacja. I taką właśnie innowacyjność chciałbym wprowadzić do sposobu myślenia

O roli ojca mówi się dużo i mądrze, mój projekt ma pokazać konkretne działania i sposób osiągnięcia sukcesu rodziny. Jego założeniem jest praktyczne ukazanie trudów i wymagań tej pracy, ale także satysfakcji i radości, jaką przynosi.

Przy odpowiednim zaangażowaniu i postrzeganiu tej aktywności jako pracy zawodowej, prowadzenie domu staje się wielką przyjemnością.

Przecież musimy wstać o konkretnej godzinie, zatroszczyć się o jedzenie, wypełniać swoje obowiązki i dokształcać się, kiedy dziecko chodzi do szkoły – są to wszystkie elementy pracy zawodowej.

Zapraszam

Kogut domowy Kogdom

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s