Przedszkole


Wiek przedszkolny dostarcza nam wielu wspaniałych przeżyć. Dla koguta domowego jest to czas zmiany harmonogramu dnia, zmiany wielu obowiązków. Pojawiają się nowe – odprowadzanie dziecka do i z przedszkola, uczestniczenie w imprezach i uroczystościach przedszkolnych, bardziej aktywne formy spędzania czasu z dziećmi – sport, wycieczki. Dziecko też zaczyna częściej przechodzić różnego rodzaju infekcje, ale to jest naturalne, musi się przecież uodpornić na wszędobylskie wirusy i bakterie.

Z drugiej strony, Odchodzi na całodobowe czuwanie – dziecko jest codziennie przez kilka godzin w przedszkolu; przewijanie, trochę łatwiejsze żywienie – kilkuletni brzdąc może już jeść w większości potrawy, które spożywamy my wszyscy (oczywiście jeżeli lubi i jest przyzwyczajone do tego rodzaju dań).

Łatwiejszy jest także już kontakt z dzieckiem – same powie już, co potrzebuje, co mu dolega i o wielu sprawach już nam komunikuje (czasami aż za stanowczo). Można na tej podstawie planować swoje działania.

Wspaniała jest też w tym czasie zabawa i aktywny wypoczynek. Super są wycieczki rowerowe, gra w piłkę, wyjazdy pod namiot, gra w gry planszowe, wspólne oglądanie bajek w telewizji i szereg innych wspólnie spędzanych chwil.

Kogut domowy ma też już ułatwione zadanie, ponieważ ma za sobą naukę prowadzenia domu, a jeżeli dopiero zaczyna, to jest trochę odciążony przez obecność dziecka w przedszkolu.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s