Dieta


O karmieniu dzieci napisano już setki książek, tysiące artykułów, więc nie zamierzam tutaj wypowiadać się w tej kwestii.

Chcę tylko powiedzieć, że jako Kogut domowy mamy rzeczywiście czas na to, aby ułożyć odpowiednią dietę dla całej rodziny, możemy skupić się na dbałości o jej równowagę i zdrowe dobieranie pokarmów. Jest w czasie dnia czas na spokojne i przemyślane zakupy wędliny, mięsa, nabiału, owoców i warzyw, a także czasami deserów. Dobre zakupy przełożą się na smaczne i zdrowe posiłki.

Jeżeli chodzi o wprowadzanie dzieciom do diety wędlin, nabiału i owoców, to im szybciej zaczniemy to robić, tym większa korzyść dla dzieci. Jest to trudne zadanie, któremu należy poświęcić dużo czasu, ale w przyszłości unikniemy sytuacji, kiedy nasze dziecko nie chce jeść warzyw, owoców, jogurtów, mleka i innych potrzebnych do jego rozwoju potraw. Przy nowych potrawach trzeba być konsekwentny i nieustępliwym, a dzieci z czasem polubią nawet warzywa, wędliny i inne.

Kogut domowy ma możliwość na to, aby mocno skupić się na karmieniu dzieci na każdym etapie ich rozwoju. Dobre żywienie skutkuje lepszym samopoczuciem dziecka, większą odpornością i świetna czasami zabawą.

Służę chętnie podpowiedzią na zagadnieniami karmienia od strony technicznej, dobór składników diety pozostawiam dietetykom, lekarzom, rodzicom, bo to są osoby, które wiedzą lepiej ode mnie o różnorodnych potrzebach dzieci. Moja rola jest ewentualnie w podpowiedzi w jaki sposób wdrażać takie zalecenia w życie.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s